еМагазин
Image default
Македонија

Владата ги усвoи предлог-имињата за амбасадори на 19 дестинации

На денешната 170. седница, Владата ја утврди листата со 19 предлози за назначување амбасадори на нашата земја на следните дестинации: Атина, Белград, Загреб, Тирана, Брисел, Хаг, Москва, НАТО, Совет на Европа (Стразбур), ОН (Женева), Доха, Прага, Њу Делхи, Рим, Тел Авив, Копенхаген, Ватикан, Приштина и Пекинг.

Листата ќе биде доставена до претседателот на државата Стево Пендаровски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дане Талески кандидат за амбасадор во НАТО

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МОСТ: Првиот круг од изборите помина во фер и демократска атмосфера

Редакција

Од утре пациентите со коронавирусот во Македонија ќе се лекуваат со комбинација од хлоркинин и азитромицин

Редакција

Тодоров: Во ВМРО-ДПМНЕ сега има три струи

Никола Осило