еМагазин

Tag : Лази Стојани

Балкан ТОП СТОРИИ

Македонската фолклорна група од Пустец настапи пред учесниците на самитот на Берлинскиот процес

Редакција
Учесниците на самитот на Берлинскиот процес, што денеска се одржува во Тирана, имаа можност да проследат културно-уметничка програма, со учество на фолклорни групи на националните...