еМагазин

Tag : настапи

Балкан ТОП СТОРИИ

Македонската фолклорна група од Пустец настапи пред учесниците на самитот на Берлинскиот процес

Редакција
Учесниците на самитот на Берлинскиот процес, што денеска се одржува во Тирана, имаа можност да проследат културно-уметничка програма, со учество на фолклорни групи на националните...
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како изгледа една вечер на стриптизер во Македонија: Ме бараат и мажи за нивните сопруги

Редакција
Стриптизот му е нешто помеѓу професија и хоби, игра десет години од кои осум живее само од тоа.  Работата низ годините му се зголемува, бидејќи...
Убава приказна

Организирала настапи на повеќе од 300 светски и регионални изведувачи: „Авалон продукција“ слави 25 години

Редакција
Со концерти на уметници од Македонија и од странство „Авалон продукција“ одбележува 25 години од своето постоење. – Во рамки на јубилејот, подготвивме исклучителна програма, со...