еМагазин

Tag : Ле Пен

Свет ТОП СТОРИИ

Макрон и Ле Пен одат во вториот круг за избор на претседател на Франција: Кој има поголеми шанси за победа?

Редакција
Според првичната анкета објавена од Ипсос Сопра Стериа за Франс телвизион, Радио Франс, Франс 24, РФИ-МЦД, Публик Сенат-ЛЦП Асачбле насионал и Паризиен журдуи, во вториот...