еМагазин

Tag : ЛЕАР

Бизнис ТОП СТОРИИ

Инвестиција од 15 милиони евра и до 1.500 нови вработувања: Почна со работа новиот производствен погон на Леар и Нормак во ТИРЗ Тетово

Редакција
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ја врачи употребната доозвола за новиот производствен погон на американската компанија Леар и Нормак инвестмент груп во Технолошко индустриската...
Бизнис

Инвестиција од 15 милиони евра: Започна изградбата на нов погон на ЛЕАР во ТИРЗ Тетово

Редакција
Во Технолошко индустриската развојна зона (ТИРЗ) во Тетово денеска е поставен камен темелник на нова заедничка инвестиција на американската компанијата „ЛЕАР“ и „Нормак Инвестмент Груп“,...