еМагазин

Tag : лемури

Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Велигденска забава во Зоолошката градина: Лемурите „се кршеа“ со јајца

Редакција
Вработените во скопската Зоолошка градина им приредија супер забава на лемурите за кои обезбедија велигденски јајца. Фотографиите откриваат прекрасна атмосфера во Скопје ЗОО за Велигден....
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Лемурите во Зоолошката градина се „подновија“ со четири бебиња

Редакција
Во време на кризата од корона вирусот убавите вести се неопходни за да ја разбијат депресијата и досадата кај македонските граѓани. Ваква вест вчера дојде...