еМагазин

Tag : Ленче Николовска

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Експратеничката Ленче Николовска се прости од сопругот Тони, кој почина од Ковид-19

Редакција
Поранешната пратеничка Ленче Николовска на својот Фејсбук профил се збогуваше од својот сопруг Тони Николовски, кој почина по компликации од вирусот Ковид-19. „Мојата потпора во...
Македонија

Ленче Николовска и Мерсел Билали нема повеќе да го советуваат Заев

Редакција
Ленче Николовска и Мерсел Биљали нема повеќе да го советуваат премиерот Зоран Заев. Биљали му беше надворешен соработник за подготовка на анализи извештаи и мислења...