еМагазин

Tag : Лидија Димковска

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

„Единствен матичен број“ од Лидија Димковска прогласен за Роман на годината

Редакција
Новиот роман на Лидија Димковска, „Единствен матичен број“, е добитник на овогодишната награда „Роман на годината“. Романот е во издание на ТРИ и уште по...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Промоција на нов роман на Лидија Димковска во издание на ТРИ

Редакција
Во четврток, во кафе-бар „Филхармонија“, со почеток од 19:30 часот, ќе се одржи промоција на новиот роман од Лидија Димковска, „Единствен матичен број“, во издание...