еМагазин

Tag : лимон

Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата ги замрзна цените на лимонот, портокалите, мандарините, грејпфрутот и клементината

Редакција
На предлог на Министерството за економија, Владата на денешната седница донесе Одлука за замрзнување на цените на лимон, портокал, мандарина и грејпфрут и клементини. Според...
Балкан

Узо со вкус на лимон, портокал, цреша и лимон и минт

Редакција
Грчката компанија, која произведува узо, пијалок кој е популарен и кај нас, на грчкиот пазар пласираше узо со неколку вкусови: лимон, портокал, цреша и лимон...