еМагазин

Tag : лоцирање

Македонија

Судот треба да процени кога ќе ја издаде наредбата за апсење на Груевски

Редакција
Судот треба да процени дали пратеникот Никола Груевски е достапен или не е за органите на прогонот, па да издаде наредба за негово апсење, брифираат...