еМагазин

Tag : Лорин

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Како стигна до две победи на Евровизија: Која е Лорин?

Редакција
Шведската пејачка и текстописец Лорин, добро позната и на македонската јавност по една од најслушаните песни на Евровизија на сите времиња, „Еуфорија“, со која победи...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Само двајца пејачи во историјата на Евровизија победиле по двапати

Редакција
Шведската пејачка Лорин синоќа по вторпат победи на Евровизија, со што се израмни со ирскиот пејач Џони Логан, кој исто така има две победи. ПОВРЗАНИ...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Лорин по вторпат победи на Евровизија, Шведска по седми пат

Редакција
Пејачката Лорин, преставничката на Шведска, со песната „Тетоважа“ (Tatoo) по вторпат победи на Евровизија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Како стигна до две победи на Евровизија: Која е...