еМагазин

Tag : ловџии

ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Само во Македонија: Ловџиите против заштитата на Шар Планина и Осоговските планини

Редакција
Ловечката федерација на Македонија на својот Фејсбук профил објави реакција по одлуката на Владата да се прифати иницијативата за прогласување на Шар Планина за Национален...
Локално

Ловел диви свињи, погодил двајца другари-ловџии

Редакција
На 20.11.2019 околу 17.00 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „Св.Наум...