еМагазин

Tag : лозја

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) ВВ „Тиквеш“ свечено ги закрои лозјата во чест на Св. Трифун и најави три нови врвни вина

Редакција
Винарската визба „Тиквеш“ и годинава ја продолжува традицијата на симболично закројување на лозјата во чест на заштитникот на лозарите и винарите, Св. Трифун, информираат од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Спасовски кроеше лозје кај Светозар Јаневски

Редакција
ВВ „Тиквеш“ и годинава, на винскиот локалитет „Лепово“, ја продолжи традицијата на симболичното закројување на лозјата во чест на Св.Трифун, заштитникот на лозарите и винарите....