еМагазин

Tag : Луганск

Свет ТОП СТОРИИ

По Крим, Русија наскоро ќе ги припои и самопрогласените републики Доњецк и Луганск, тврди американскиот амбасадор во ОБСЕ

Редакција
Русија наскоро планира да ги припои самопрогласените народни републики Доњецк и Луганск, тврди американскиот амбасадор во ОБСЕ, Мајкл Карпентер. – Според најновите извештаи, веруваме дека...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Путин ги призна украинските области Доњецк и Луганск како независни држави

Редакција
Вечерва рускиот претседател Владимир Путин јавно, пред камери, потпиша одлука за признавање на украинските области Доњецк и Луганск како независни држави. BREAKING: Vladimir Putin has...