еМагазин

Tag : Луна

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Убава вест: Лоцирана нова рисица, Луна

Редакција
Од Македонското еколошко друштво (МЕД) на Фејсбук информираа дека синиќа е лоцирана нова рисица и тоа во кафез-замката, која бил направен минатата недела, а поставена...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Можеме да собереме: На Луна ѝ недостасуваат 10.000 евра за операција

Редакција
Потребни се 10.000 евра за Луна да добие термин за операција. „Апел до сите вас хумани луѓе би ве замолила ако можете барем уште еднаш...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

По децата од Гевгелија и Скопје и деца од Валандово се вклучуваат во хуманата акција за Луна

Редакција
По златните деца од Гевгелија и Скопје, во хуманата акција за собирање пари за малата Луна Поп-Костова (14) од Гевгелија, која треба да се лекува...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Децата им држат лекции на возрасните: Девојчиња од Скопје изработија накит за да и помогнат на Луна од Гевгелија

Редакција
Деца им држат лекции на возрасните како треба да му се помогне на некој на кој што му треба помош. По златните деца од Гевгелија,...