еМагазин

Tag : Маја Трпковска

Македонија

Мајката на Пино очекува доживотен затвор за убијците на нејзиниот син

Редакција
Маја Трпковска, мајката на убиениот Пинета Секондо, денеска беше да даде исказ во Јавното обвинителство, кој не го довршила поради тоа што не можела да...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Мајката на Пино Секондо за неговото убиство: „Детето ми го убиле и го сокриле за животни да ми го распарчат“

Редакција
Маја Трпковска, мајката на Пинета Секондо – Пино, кој неколку месеци беше исчезнат и вчера беше пронајден мртов објави фејсбук-статус, по повод неговата смрт. Пренесуваме...