еМагазин

Tag : МАЧР

БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка – носител на признанието „Компанија ориентирана кон луѓето“

Редакција
Во рамките на овогодинешната 11. Меѓународна конференција за човечки ресурси „HR – the catalyst of transformation“, Македонската Асоцијација за човечки ресурси – МАЧР ја одликуваше...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Искра Конеска, директор за човечки ресурси во Прилепска Пиварница прогласена за најдобар HR менаџер за 2018

Редакција
Искра Конеска, директор за човечки ресурси во Прилепска Пиварница е прогласена за најдобар HR менаџер за 2018 година. Изборот за најдобар HR менаџер, кој го...