еМагазин

Tag : македеонци

Македонија ТОП СТОРИИ

Стејт департментот ја критикува Бугарија за дискриминација на Македонците кои живеат таму

Редакција
Бугарија има значителни проблеми со човековите права, стои меѓудругото во годишниот извештај на Стејт департментот за состојбата со човековите права во земјата минатата година. Во...