еМагазин

Tag : Македонија блокир

Македонија

„Македонија блокира“ на 1 декември ќе протестира пред Собранието

Редакција
Невладините организации од „Македонија блокира“, кои се против промена на Уставот и бараат распуштање на Собранието и распишување избори, на 1 декември (сабота) од 12 часот...