еМагазин

Tag : мали

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Три земји од Африка, Нигер, Мали и Буркина Фасо, формираа бебедносен сојуз

Редакција
Три земји од Африка, Нигер, Мали и Буркина Фасо, формираа безбедносен сојуз, пренесуваат светските агенции. И во трите земји моментално на власт се воени хунти,...
Бизнис

Државна ревизија: На малите хидроелектрани им биле уплатени 41 милион евра повеќе поради повластени тарифи

Редакција
Во периодот од 2012 до 2021 на малите хидроелектрани им биле платени 41 милион евра повеќе во однос на пазарната вредност поради користење на законски...
Балкан ТОП СТОРИИ

„Пандора документи“: Српскиот министер за финансии, Мали, купил 24 стана на Црно море во Бугарија

Редакција
Меѓународниот конзорциум за истражувачко новинарство (ИЦИЈ) вчера ги објави “Пандора документи“, збирка од околу 12 милиони документи, кои откриваат дека светски лидери, милијардери и ѕвезди...