еМагазин

Tag : Манаки

Ретро ТОП СТОРИИ

Ретка снимка: Прослава на Водици пред еден век во Битола

Редакција
Браќата Милтон и Јанаки Манаки се одговорни што и денес може да видиме како некогаш се славел големиот празник Водици. Снимките покажуваат прослава на Водици...