еМагазин

Tag : манекенка

Забава

(Фото) Ирина Шајк во супер секси издание го „запали“ Инстаграм

Редакција
Една од најпознатите манекенки во светот, Ирина Шајк предизвика лавина воздишки откако на Инстаграм објави фотографии од новата виртуелна модна ревија на која носи проѕирна...
Забава

(Фото) Секси и на 50 години: Наоми Кембел гола во метро

Редакција
Манекенката Наоми Кембел уште еднаш покажа дека годините не треба да бидат пречка за прекрасен изгелд. Кембел, која годинава наполни 50 години на Инстаграм објави...
Забава

Се роди Кира: Манекенката Катарина Ивановска по втор пат мајка

Редакција
Македонската манекенка Катарина Ивановска (31) по втор пат стана мајка. Таа доби ќерка, која ќе се вика Кира. Ивановска и нејзиниот партнер Цобе се родители...