еМагазин

Tag : Марјан Блажевски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почивај во мир драг колега: Почина новинарот Марјан Блажевски

Редакција
Долгодишниот новинар во „Дневник“, Марјан Блажевски почина денеска по кратко боледување на 51 годишна возраст. Блажевски беше новинар и во други медиуми, а последно работеше...