еМагазин

Tag : Марија Каева

Забава

Промоција на новиот албум на Марија Каева утре во МКЦ

Редакција
Повеќе од две децении, Марија Каева е добро познато име на македонската музичка сцена. Нејзината харизматична појава, прекрасен вокал, извонредна лирика и авторски печат, станаа...
Ретро

(Видео+Фото) Бебето од спотот „Фројд е жив“ на Принц и Марија Каева денес има 18 години

Редакција
Поранешната пејачка Марија Каева, неодамна на нејзиниот фејсбук-профил ја постираше песната „Фројд е жив“, која пред 18 години ја снимија со музичарот Александар Ристовски-Принц и...