еМагазин
Image default
Ретро

(Видео+Фото) Бебето од спотот „Фројд е жив“ на Принц и Марија Каева денес има 18 години

Поранешната пејачка Марија Каева, неодамна на нејзиниот фејсбук-профил ја постираше песната „Фројд е жив“, која пред 18 години ја снимија со музичарот Александар Ристовски-Принц и потсети дека бебето Дарио, денес би бил полнолетен дечко.

Мајка му на Дарио информираше дека тој е сега 18 години, завршил нижо музичко училиште, свирел виолина, ама во душа му била рок-музикара.

„На спотот има 2,5 месеци и се сеќавам дека супер помина снимањето. Има прекрасен глас, ама за жал не продолжи средно музичко образование. Ви благодарам многу Принц и Марија за укажаната шанса и за преубавиот спомен „Фројд е жив““, напиша мајка му на Дарио во коментар.

Во продолжение да се потсетиме на оваа песна, која беше голем хит.

фото: Фејсбук-профил на Марија Каева

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ретка видео-снимка од 1906 година: Како Османлиите ги беселе Македонците во Битола

Никола Осило

(Видео) Ретка снимка од депортацијата на македонските Евреи

Никола Осило

(Видео) Недостасува забавата од мундијалот: Најдобрите голови и најжешките навивачки од Москва

Никола Осило