еМагазин
Image default
Ретро ТОП СТОРИИ

(Фото) Кирк Даглас им подарувал училишен прибор на децата од Егејска Македонија

Холивудската легенда Кирк Даглас во 1947 година им подарувал училишен прибор на дечиња во Егејска Македонија.

Посетата била во рамките на планот за добротворна помош на САД за олеснување на последиците од цивилната војна во Грција (1945-1949).

Незаменливиот Даглас почина вчера на 103 години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) На 103 години почина Кирк Даглас: Неповторлив како Спартак и Ван Гог

Фото: Фејсбук/ОМД

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер „збесна“ за Пендаровски, Силјановска и Река: „Дали знаевте дека има дебата на МРТ и зошто не“

Никола Осило

Вклучете се во акцијата за бесплатно сместување и активности за социјално загрозени деца, деца со посебни потреби и деца на самохрани родители

Јанушев: За првпат во Македонија и во Европа се бара замрзнување имот на опозициска партија

Редакција