еМагазин

Tag : Кирк Даглас

Ретро ТОП СТОРИИ

(Фото) Кирк Даглас им подарувал училишен прибор на децата од Егејска Македонија

Редакција
Холивудската легенда Кирк Даглас во 1947 година им подарувал училишен прибор на дечиња во Егејска Македонија. Посетата била во рамките на планот за добротворна помош...
Забава

(Видео) На 103 години почина Кирк Даглас: Неповторлив како Спартак и Ван Гог

Редакција
На 103 години почина актерот Кирк Даглас, еден од најпрепознатливите ликови на Холивуд и воопшто во светската филмска индустрија. Активен до последните денови Даглас во...