еМагазин

Tag : Егејска Македонија

Ретро ТОП СТОРИИ

(Фото) Кирк Даглас им подарувал училишен прибор на децата од Егејска Македонија

Редакција
Холивудската легенда Кирк Даглас во 1947 година им подарувал училишен прибор на дечиња во Егејска Македонија. Посетата била во рамките на планот за добротворна помош...
Ретро

(Видео) Седумдесет години од геноцидот во Егејска Македонија: Децата бегалци не забораваат

Никола Осило
Во организација на Републичкото здружение на децата бегалци од Егејскиот дел на Македонија „Тга за Југ„ и здруженијата од Скопје, Велес, Штип, Свети Николе, Радовиш,...
Балкан

(Видео) Со летоци во Лерин и Серес се повикува на автономија на Егејска Македонија

Никола Осило
Во околината на Лерин и Серес деновиве се појавиле летоци со кои се повикува на автономија на Егејска Македонија во Грција, објави грчката телевизија Star.gr, пренесува...