еМагазин

Tag : летоци

Локално

Расфрлани летоци и испишани графити за претседателските избори во Охрид

Редакција
На 04.05.2019 година во времето од 01,20 до 04,00 часот во Охрид на повеќе локации на ул.„Г.Делчев“, ул.„Бистрица“ и ул.„Н.П.Русински“, биле пријавени расфрлани летоци во...
Балкан

(Видео) Со летоци во Лерин и Серес се повикува на автономија на Егејска Македонија

Редакција
Во околината на Лерин и Серес деновиве се појавиле летоци со кои се повикува на автономија на Егејска Македонија во Грција, објави грчката телевизија Star.gr, пренесува...
Македонија

Бајрами: Нема посериозни нарушувања на гласањето на референдумот

Редакција
До овој момент нема некои посериозни нарушувања на гласањето на референдумот, освен инцидентот што се случи во дворот на ОУ „Лазо Ангеловски” во Скопје, кога едно...
Локално

Заканувачки летоци за референдумот пред зграда во Скопје

Редакција
На 27.09.2018 година во 10.22 часот во Полициската станица Кисела Вода, Љ.Т. пријавила дека пред зграда на улица „Локов“ имало расфрлана хартија на која биле...