еМагазин

Tag : фотографирање

Македонија

МВР: Регистрирани два случаи на фотографирање гласачко ливче

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека до овој момент се регистрирани два случаи на фотографирање гласачко ливче, а нема регистрирано нарушување на јавниот ред...
Македонија

Бајрами: Нема посериозни нарушувања на гласањето на референдумот

Редакција
До овој момент нема некои посериозни нарушувања на гласањето на референдумот, освен инцидентот што се случи во дворот на ОУ „Лазо Ангеловски” во Скопје, кога едно...
Македонија

Во МВР било пријавено фотографирање на гласачи на неколку избирачки места

Редакција
МВР информира дека на избирачко место бр.2539/1 во ОУ „Његош“ во Колонија, пријавено е дека М.С. (55) го фотографирал своето гласачко ливче. Известен е јавен...