еМагазин

Tag : Маријана Илиеска

Македонија ТОП СТОРИИ

Запален автомобилот на обвинителката Маријана Илиеска од Прилеп

Редакција
Целосно е уништен приватниот автомобил на јавната обвинителка Маријана Илиоска од Прилеп, откако бил полеан со бензин и бил запален. Таа пред извесно време беше...
Локално ТОП СТОРИИ

Во Прилеп се испитуваат наводи за сексуално вознемирување на средношколка од вработен во училиштето

Редакција
Прилепското основно обвинителство почна да прибира потребна документација и почна со распит за проверка на наводите дека во средното училиште „Орде Чопела“ ученичка била сексуално...