еМагазин

Tag : Марко Лопичиќ

Бизнис ТОП СТОРИИ

МТЕЛ станува и мобилен оператор во Македонија

Редакција
Мтел, членка на Телеком Србија групацијата, од денеска почнува да нуди нови услуги во Македонија – мобилна телефонија и интернет, како и пакет услуги кои...
Бизнис

По само еден месец работа, Мтел го регистрира својот 500 корисник

Редакција
Новиот македонски телекомуникациски оператор, Мтел, членка на Телеком Србија групацијата деновиве го одбележа својот 500 претплатник на mSAT TV сателитската телевизија, информираат од компанијата. Јубилејниот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) МТЕЛ го отвори својот прв продажен салон на улица Македонија и отпочна со работа како нов телекомуникациски оператор

Редакција
Новиот телекомуникациски оператор во Македонија, МТЕЛ, членка на Групација Телеком Србија, свечено го означи почетокот на давање услуги во земјава отворајќи го првиот продажен салон...