еМагазин

Tag : Марко Пејчиноски

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Младиот Марко Пејчиноски за 9 часа ја исплива релацијата Охрид-Струга-Охрид за децата со ретки болести

Редакција
Младиот Марко Пејчиноски (13) успешно го заврши пливањето посветено на децата со ретки болести. Релацијата Охрид-Струга-Охрид ја преплива за 9 часа и 6 минути, информираа...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Младиот херој Марко Пејчиноски за 14 часа по втор пат го преплива Охридското езеро

Редакција
Марко Пејчиноски од Охрид, денеска по втор пат го преплива Охридското Езеро. Нему му беа потребни нешто повеќе од 14 часа за од Охрид да...