еМагазин

Tag : Маркос Боларис

Балкан ТОП СТОРИИ

Во грчките учебници ќе се вклучи новото име Северна Македонија

Редакција
Во грчките учебници ќе се вклучи новото име Северна Македонија како што предвидува Договорот од Преспа за соседната земја, пишува заменикот министер за надворешни работи...