еМагазин

Tag : Мартин Протуѓер

Македонија

Мартин Протуѓер позитивен на Ковид-19, рочиштето за „Титаник” одложено

Редакција
Поранешниот висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Мартин Протуѓер, а сега обвинет во процесот „Титаник”, е позитивен на Ковид-19, поради што е одложено денешното рочиште за овој...
Македонија

Одложено судењето за „Титаник“: Не се појавил Мартин Протуѓер, издадена наредба за полициско спроведување

Редакција
Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ се одложува за 26 ноември, поради отсуство на обвинетиот Мартин Протуѓер. Судијата Осман Шабани, рече дека Протуѓер не го известил...
Македонија

Поради болест на на обвинетиот Мартин Протуѓер, судењето за „Титаник“ одложено за 24 септември

Редакција
Поради болест на обвинетиот Мартин Протуѓер судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 24 септември. Адвокатот на Протуѓер, Дончо Наков, на...