еМагазин

Tag : мегалополис

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Две години Влада: Скопје 2014 се уште се гради, Македонија повеќе село отколку мегалополис

Никола Осило
Новата Влада ќе се фокусира на изградба на инфраструктура што ќе значи иднина за македонската економија, а ќе ги стопира инвестициите во непродуктивни проекти, како...