еМагазин

Tag : министерство за земјоделие

Македонија ТОП СТОРИИ

Приведените министри и заменици за земјоделство го оштетиле Буџетот за 1,4 милиони евра

Редакција
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување истражна постапка против четири лица за кои постои основано сомнение дека...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Нови вработувања во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство

Редакција
Министерството земјоделие,шумарство и водостопанство објави оглас за вработување на 14 државни службеници во подрачните единици на министерството во Куманово, Валандово, Пробиштип, Гевгелија, Кавадарци… Целиот оглас...