еМагазин

Tag : Мухамед Сефери

Македонија

Државата му додели адвокат на Груевски за „ТНТ“, од рочиште ќе не чини 1.500 денари

Редакција
Избеганиот поранешен македонски премиер, сега азилант во Унгарија, Никола Груевски, доби адвокат по службена должност откако неговата одбрана се откажа да го брани за случајот...