еМагазин

Tag : Огнен Ставрев

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина судијата кој ги судеше „Титаник 2“, „ТНТ“, „Монструм“

Редакција
Почина судијата на скопскиот Кривичен суд, Огнен Ставрев (63), кој беше судечки судија во случаите „Змиско око 1“, „Сопот“, „Фаланга 2“, а ги изрече пресудите...
Македонија

Поради изолација на судијата Ставрев, одложено рочиштето за случајот „Топлик”

Редакција
Поради изолација на судијата Огнен Ставрев, денешното рочиште за случајо „Топлик” се одложи. Во „Топлик“ обвинети се шест лица, меѓу кои и поранешниот министер за...
Македонија

Поради изолација на судијата Огнен Ставрев, одложено рочиштето за „Титаник“

Редакција
Поради изолација на членот на Судечкиот совет, Огнен Ставрев, кој имал контакти со лица позитивни на Ковид-19, за денеска најавеното рочиште за предметот „Титаник“ е...
Македонија

Судењето за „Монструм“ одложено поради отсуство на судијата Ставрев

Редакција
Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година „Монструм“ е одложено за 5 септември поради отсуство на претседателот на судечкиот совет...
Македонија

Поради отсуство на судијата Ставрев, одложено судењето за „Титаник“

Редакција
Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) продолжува на 23 август, откако денешното рочиште се одложи поради отсуството на членот на судечкиот...
Македонија

Државата му додели адвокат на Груевски за „ТНТ“, од рочиште ќе не чини 1.500 денари

Редакција
Избеганиот поранешен македонски премиер, сега азилант во Унгарија, Никола Груевски, доби адвокат по службена должност откако неговата одбрана се откажа да го брани за случајот...