еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина судијата кој ги судеше „Титаник 2“, „ТНТ“, „Монструм“

Почина судијата на скопскиот Кривичен суд, Огнен Ставрев (63), кој беше судечки судија во случаите „Змиско око 1“, „Сопот“, „Фаланга 2“, а ги изрече пресудите и за предметите на поранешното Специјалното јавнио обвинителство, „Титаник 2“, „ТНТ“ и „Монструм“.

Ставрев изминативе години судеше во Одделението за организиран криминал и корупција, а поради здравствени проблеми последните месеци беше судија за извршување санкции.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради загадувањето: Зимскиот распуст за сите ученици продолжен за два дена

Редакција

МВР се „офајди“ од последната распределба на запленети возила

Редакција

Од утре постудено, со дожд и ветер, а на повисоките места и со снег

Редакција