еМагазин

Tag : Наке Батев

БАШ НИ Е ЌЕФ

Новинарот на „360 степени“ Јовановски ја доби наградата „Жан Моне“ за најдобра сторија

Редакција
Новинарот на „360 степени“, Зоран Јовановски – за најдобра новинарска сторија, фоторепортерот во весникот „Вечер“, Наке Батев – за најдобра репортерска фотографија и Столе Марковски...