еМагазин

Tag : Никодим Царкњас

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Во Грција млади Грци нападнале македонски православен свештеник

Редакција
Во Грција млади Грци го нападнале архимандритот Никодим Царкњас, 80-годишен македонски православен свештеник. Со реакција за нападот се огласи Обединета македонска дијаспора (ОМД), која соопшти детали...