еМагазин

Tag : обештетување

Македонија ТОП СТОРИИ

Зоран Верушевски доби обештетување од 1,7 милион денари од државата за притворот за „Пуч“

Редакција
Државата на Зоран Верушевски треба да му ја исплати по пет илјади денари за секој од 344 дена поминати во притвор во 2015 година за...
Бизнис

Обештетени три четвртини од штедачите во „Еуростандард банка“, исплатени 3 милијарди денари

Редакција
Обештетувањето на шедачите од „Еуростандар банка“ се одвива одлично и без поголеми пречки, а досега се обештетени 72 отсто или три милијарди денари, информираат од...