еМагазин

Tag : од Старата скопска чаршија

Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Второ издание на Skopje Light Art District: Скопје какво што не сте го виделе

Редакција
Скопје барем визуелно и уметнички деновиве живее една друга, убава приказна. Во тек е второто издание на фестивалот Skopje Light Art District, на кое се...