еМагазин

Tag : Куршумли-ан

БАШ НИ Е ЌЕФ

Фестивалот на креативен документарен филм „Македокс“ ќе се одржи од 19 до 26 август

Редакција
Фестивалот на креативен документарен филм „Македокс“ на прес-конференција, што се одржа на 14 август во Куршумли ан, ја објави програмата и дополнителните активности за своето...
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Второ издание на Skopje Light Art District: Скопје какво што не сте го виделе

Редакција
Скопје барем визуелно и уметнички деновиве живее една друга, убава приказна. Во тек е второто издание на фестивалот Skopje Light Art District, на кое се...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Волонтерите на ЕВН го расчистија и осветлија дворот на Куршумли Ан

Редакција
ЕВН организираше волонтерска акција за средување на дворот на „Музејот на Република Северна Македонија“ во старата скопска чаршија. Во дворот на „Куршумли Ан“ дваесет и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Панел-дискусија „Улогата на филмот во деинституционализацијата“ на „МакеДокс“

Редакција
Панел-дискусија „Улогата на филмот во деинституционализацијата“ заедно со Вито Флакер (професор по социјална работа од Словенија), Дамијан Ненадиќ (режисер на филмот „Денови на лудило“), Ана...