еМагазин

Tag : одговори

Македонија ТОП СТОРИИ

Во Софија разгледани македонските одговори на последните бугарски предлози од пакетот политички прашања, велат од МНР

Редакција
Четвртата рунда експертски разговори меѓу тимовите на министерствата за надворешни работи на Македонија и Бугарија, ангажирани во дијалогот по т.н. пакет на политички прашања денеска...