еМагазин

Tag : одговроност

Македонија ТОП СТОРИИ

СЕММ со апел за професионално известување за несреќата: Медиумите да информираат точно и да не објавуваат имиња и фотографии на жртвите

Редакција
По сообраќајната несреќа што рано изутрината се случи во Бугарија, Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) апелира до медиумите да известуваат со целосна...