еМагазин

Tag : Одлучен удар 21

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Стартува „Одлучен удар 21”: Војници од Македонија, САД, Бугарија и Грција на заедничка вежба на Криволак

Редакција
На армискиот полигон „Криволак“, во кампот „Стрела“ со воена церемонија за свечено отворање на мултинационалната вежба „Одлучен удар 21”, официјално се означи почетокот на активностите...