еМагазин

Tag : Огнен Узуновски

ТОП СТОРИИ Убава приказна

Огнен Узуновски: Десет години „Излет“- измешани чувства, разнолики луѓе и приказни

Редакција
Утре, скопското кафуле „Излет“ одбележува 10 години од своето постоење. Прославата почнува во 17 часот и ќе трае се до 1 часот по полноќ. На...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Огромен успех: Џијан Емин и Хуан Аткинс ѕвезди на првиот фестивал на електронска музика во Грузија

Редакција
Македонскиот уметник, диригент и композитор Џијан Емин заедно со американскиот диџеј Хуан Аткинс настапија на отворањето на првиот фестивал на електронска музика „Echo Waves“ во...