еМагазин

Tag : Пецаков

Македонија ТОП СТОРИИ

Кривична за градоначалникот Пецаков, не се самоизолирал по тестирање за Ковид-19

Редакција
СВР Охрид поднесе кривична пријава за двајца охриѓани кои што наместо во самоизолација, присуствувале на јавната верска манифестација по повод верскиот празник „Богојавление – Водици...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пецаков најави кривична пријава за клевета и несовесно работење за ДСЗИ и Бухова

Редакција
Со внимание ја проследив онаа провладина хајка и разглобувањето до најситните детали околу моето тестирање за ковид, надополнето со многу политика. Веројатно тезата “Наќе е...
Македонија

СВР Охрид презема мерки за расчистување на случајот со градоначалникот Пецаков

Редакција
СВР Охрид во координација со Центарот за јавно здравје презема мерки и активности за расчистување на случајот со градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков, кој добил...